Thomsit R777

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Astarlar
 
Poliakrilat esaslı sentetik reçine dispersiyonu.

 

Tanımı

Solvent içermez. 
Tozlanmayı engeller .
Yerden ısıtmalı sistemlere de uygulanır.
Çok iyi yapışma özelliğine sahiptir.
Ekonomiktir.

Kullanım Alanları

 

Thomsit R 777 Primer, emici olan beton, şap ve sıva gibi yüzeylerde zemin emiciliğini gidermek ve tozlanmayı önlemek amacıyla astar olarak kullanılır. Ayrıca emici beton yüzeylerde yüksek bağlama mukavemeti sağlar. Thomsit R 777 Primer bir nem önleyici olarak kullanılmaz. Thomsit R 777 Primer, emici olan alçıpan, alçı plaka, alçı blok vb. yüzeylerde seramik öncesi astarlama malzemesi olarak, şap öncesi aderansı artırmak, tozumayı önlemek ve sadece yaya trafiğine maruz kalacak beton yüzeylerin tozumaya karşı uzun süreli astarlanmasında kullanılır. Detaylı uygulama bilgisi için yetkili bayii veya üretici firmayla bağlantı kurulması tavsiye edilir.

Teknik Özellikleri

 

  Renk 
  Yoğunluk 
  Isı dayanımı 
  pH 

: Beyaz 
: 1 kg/lt 
: 5°C'den 50°C
: 8

Uygulama

 

Zemin kuru, temiz, çatlaksız, basınç ve çekme mukavemetlerine sahip olmalıdır. Beton zeminler önce çelik fırça ile temizlenmeli ve vakumlanmalıdır. Yüzeyde eski yapıştırma kalıntıları var ise mutlaka kazınmalı ve uygun bir solvent ile (aseton) tamamen giderilmelidir.

Sarfiyat

Brüt beton yüzeylerde sıva öncesi astar olarak 100 ila 150 gr/m2,  Gazbeton yüzeylerde sıva öncesi astar olarak 300 gr/m2,  şap için 100-150 gr/m2

Temizlenmiş yüzey üzerine fırça veya rulo ile uygulanır. Dondan korunmalıdır. Alttan ısıtmalı sistemler, yeni dökülmüş şaplar için, 28 gün sonra, 1 hafta süreyle çalıştırılmalıdır. Uygulama sırasında ısıtma kapatılmalıdır. Kış aylarında ısıtma sistemi günde 5°C azaltılarak  15 - 18°C'ye getirilmelidir. Uygulamadan sonra ısı 3 gün süreyle sabit tutulmalı, daha sonra ısı hergün 5°C artırılmalıdır.

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları