Adex Astar

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Astarlar
 
Yüksek kaliteli çimentolar, silis dolgular, silis dumanı katkılar ve performans arttırıcı kimyasallar içeren harçtır.

 

KULLANIM ALANLARI

Tamir Harcı uygulamalarından önce aderans arttırıcı harç olarak kullanılır. Demir donatıların korozyona karşı korunmasında kaplama olarak kullanılır.

 

UYGULAMA

1. Aderans Arttırıcı Harç Olarak

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler nemli olmalıdır. Nemlendirme işlemi uygulanmaya başlanmadan 24 saat önce ve 2 saat önce yüzey suyla doyurularak yapılır. Yüzeylerde su birikintisi oluşmamasına özen gösterilmelidir. Yağ, gres, kir, boya, çimento köpüğü, pas, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Çatlaklar ve delikler uygulamadan önce 2cm derinliğe kadar kazınmalıdır.

Karışımın Hazırlanması: Takriben 5,5 litre temiz su uygun bir kaba aktarılır. Kabın içine sürekli karıştırma altında bir torba (25kg) Adex Astar eklenir. Homojen ve topak içermeyen bir karışım elde edene kadar karıştırma işlemine devam edilir. Karıştırma işlemi düşük devirli motorlu karıştırıcı ve karıştırıcı uç ile yapılmalıdır. Karışım el ile yapılacak ise daha küçük partiler halinde karışım hazırlanması tavsiye edilir.

Uygulaması: Sert bir fırça ile nemlendirilmiş yüzeylere yedirilir. Kuruması beklenmeden uygun bir tamir harcı ile tamirat uygulamasına devam edilir.

2.Korozyon Harcı Olarak:

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak olan donatı pas ve kirden arındırılır. Pas katmanı mekanik kazıma, kuru kumlama veya benzer bir yöntem ile yapılmalıdır. Yağ donatı demirleri uygun bir çözücü ile temizlenerek uygulamaya hazırlanmalıdır. Demir donatıların sadece görünen ön yüzeylerinin değil arka kısımlarının da açığa çıkarılarak pastan arındırılması gereklidir. Demir donatılar hazırlandıktan hemen sonra uygulamaya geçilmeli  ve pastan arındırılan donatıların tekrar paslanmasına imkân verilmemelidir.

Uygulaması: Fırça ile demir donatıların tüm yüzeylerine uygulanır. Uygulamanın tüm yüzeyi örtecek kalınlıkta bir kat halinde yapılması yeterlidir.

Teknik Veriler

 

Görünüm

Çimento renkli, ince toz

Kap ömrü (20 0C / 1lt karışım)

120dak

Aderans (beton yüzey)

> 2N/mm2

Basma dayanımı (28 gün) EN 196-1

27,0 N/mm2

Eğilme dayanımı (28 gün) EN 196-1

6,4 N/mm2

Karışım Oranı

0,22lt su / kg toz

Uygulama Sıcaklığı

 +5 0C ve +30 0C arasında

Taze harç karışım yoğunluğu

2,0 g/cm3

Tozun dökme yoğunluğu

1,285 kg/dm3

 

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları