Thomsit HD50

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Zemin Tekniği
 
Basınç ve su dayanımlı zemin tesviye şapı 4 - 50 mm

Tanımı

Sentetik katkılarla güçlendirilmiş, çimento esaslı 4 – 50 mm kalınlıklar arasında kullanılabilen iç ve dış mekan için uygun, zemin tesviye şapı.

 

Avantajları

İç ve dış mekanlarda kullanılabilme

Kendiliğinden yayılabilme

Yüksek basınç ve yük dayanımı

Suya karşı dayanıklı

Endüstriyel zeminler için uygun

Her kalınlıkta hızlı kuruma

Pompa ile uygulanabilme

 

Kullanım Alanları

Beton ve kaba beton zeminler, endüstriyel alanlar, yaşam alanları, teras ve balkonlar, eğimli beton zeminler üzerinde fayans ve diğer kaplamalardan önce kullanılır. Mağaza, fabrika koridoru, garaj ve kiler gibi alanlarda kullanıma uygundur. Dekoratif kaplamalar öncesinde evlerde ve ticari alanlarda zeminin hazırlanmasında kullanılır. 4 – 10 mm kalınlıklar arası kum ilavesi olmadan, 10 – 50 mm kalınlıklar arası uygun tanecik boyutlu kum ile karıştırılarak kullanılır. Hem iç, hem de dış mekan uygulamalar için uygundur.

 

Teknik Özellikleri

Bulk yoğunluk Karışım oranı : 1,36 g/cm3

Kendinden yayılan kıvam : 25 kg Thomsit HD 50 : 4,5 l su

Pompa ile uygulama : 25 kg Thomsit HD 50 : 3,5-4 l su

Uygulama sıcaklığı : 50C ile 300C arasında, kuru ortamda

Uygulama süresi  : Yaklaşık 45 dakika

Üzerinde yürünebilirlik : Yaklaşık 3 saat sonunda

Eğilme mukavemeti : ≥ 9 N/mm2, 28 gün sonunda

Basınç mukavemeti : ≥ 40 N/mm2, 28 gün sonunda

Raf Ömrü : 12 ay

 

Sarfiyat

Her 1 mm kalınlık için 1,90 kg/m2

Uygulama

Yüzey temiz, kuru, çatlaksız, ayırıcı malzemelerden arındırılmış, taşıyıcı ve sağlam olmalıdır. Mineral zeminler, eski çimentolu malzeme kalıntılarından tamamen temizlenmiş olmalıdır. Geniş bozukluk ve çukurlar 24 saat öncesinden  2 birim Thomsit HD 50 ve 1 birim (0-8mm) kum karışımıyla hazırlanmış harçla veya uygun tamir harcıyla onarılmalıdır.

 

İç ve Dış mekan

Çimento esaslı zeminleri Thomsit R 755 epoksi astar ile astarlanır. Astar kurumadan üzerine tanecik boyutu 0,3-0,7 mm arası olan kuru kum serpilir, astar kuruduktan sonra kumun fazlasını temizlenir ve yüzeyi vakumlanır.

Thomsit HD 50, uygun miktarda hazırlanmış temiz suyun içine eklenir ve elektrikli mikserle tamamen homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. Uygun şekilde hazırlanmış karışımı zemine dökülür, mala ile yayılır ve kirpi rulo ile hava kabarcıklarından arındırılır. Uygulama yapıldıktan sonra yüzey hızlı kurumaya karşı korunmalıdır.

4 - 10 mm kalınlıklar arasında yapılacak uygulamalarda ürün kum ilavesi olmadan kullanılır. 10 mm üzerindeki uygulamalar için ağırlıkça 2 birim Thomsit HD 50 ile 1 birim kuru kum karıştırılır. 10 -  20 mm kalınlık için 0 - 2 mm, 20 - 50 mm kalınlık için 2 - 8 mm tanecik boyutunda kuru kum kullanılmalıdır. Kum ilavesi ile ürünün teknik özelliklerinde değişiklikler olabilir.

4 - 20 mm kalınlıklar arasında istenen yüzey özelliklerinin sağlanması ve hava kabarcıklarından arındırmak için uygun kirpi rulo kullanılması kesinlikle tavsiye edilmektedir. Eğimli şapların tesviyesi sırasında, 25 kg Thomsit HD 50 ile 3,5 - 4 litre su ile karıştırılarak uygun karışım hazırlanmalıdır.

Fazla malzeme, taze iken su ile temizlenebilir; kurumuş malzeme sadece mekanik olarak temizlenebilir. Yüksek yüke maruz kalacak yüzeylerde (örneğin forklift), Thomsit HD 50 en az 6 mm kalınlıkta uygulanmalıdır. Thomsit HD 50 +50C ile +300C sıcaklık aralığında ve kuru ortam koşullarda uygulanmalıdır. 

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları