Ceresit CR68

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Su İzolasyonu
 
İki komponentli çimento esaslı elastik su yalıtım malzemesi

TANIMI 
- Çift komponentli çimento esaslı  elastik su yalıtım malzemesi

UYGULAMA ALANLARI 
- Yatayda ve düşeyde,mineral esaslı bina ve yapı elemanlarının suya karşı yalıtımında sentetik reçine esaslı sıvı katkısı Ceresit CR 68 B ile birlikte kritik yüzeylere aderansı arttırmak ve ekstra elastikiyet sağlamak amacı ile su ilave edilmeksizin, pozitif yönde elastik bir yalıtım tabakası oluşturmada kullanılır. Tuğla vb. ve geçirimsiz yüzeylerde; negatif yönde yalıtım amaçlı kullanılmaz. 5 metre'ye kadar betonarme kullanım suyu depoları; yüzme havuzları, basınçlı ve basınçsız yeraltı sularına karşı temel perde duvarları ile balkon & teras ve banyo mutfak gibi ıslak hacimlerin  fayans altı yalıtımda rahatlıkla kullanılabilir.

ÜRÜN AVANTAJLARI
- 0,2 mm'e kadar çatlakları örter
- Elastiktir
- Betonarme havuz ve su depoları için ideal
- Üzeri boyanabilir ve sıva tutar

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kimyasal yapı CR 68 A : Katkılar  içeren çimento
Karışım oranları 25 kg CR 68 A :   9 kg CR 68 B
Çalışma süresi >=2 saat 
Çalışma sıcaklığı + 5-+ 30°C
Su basıncı dayanımı 1,5 bar (28 gün   sonunda)
Su doldurma süresi 
(havuz &depo) 7 gün sonunda
Üzerinde yürünebilirlik & 
fayans kaplama 3 gün sonunda
Raf ömrü Her iki komponent  için de serin ve   kuru ortamda 12 ay

UYGULAMA
- Tüm yüzeyler, kir, yağ boya gibi yabancı maddelerden temizlenmelidir. Brüt beton, gaz beton, şap, sıva ve prekast elemanlar, uygulamadan önce mutlaka nemlendirilmelidir. Tüm beton yüzey tamiratları uygun tamir harcı (Ceresit CD 22) ile; tüm sıva ve şap yüzeyler ise uygun sıva tamir harcı ile (Ceresit CT 20) maksimum 24 saat öncesinden tamamlanmalıdır. Keskin kenar ve köşeler, Ceresit CT 20 sıva tamir harcı ile pah yapılmak suretiyle yuvarlatılmalıdır. Tij delikleri uygun bir sistem ile (Ceresit CS 360 Pu köpük, Ceresit CX 1) doldurulmaldır. Ceresit CR 68-A Komponenti, kullanıma hazır sıvı CR 68 B Komponent'ine, karıştırma halinde ilave edilip uygun devirde (400-600 devir/dak) topaklar kaybolana dek karıştırılır. Karışım 5 dakika dinlendirildikten sonra, fırça yardımı ile 2 saat içerisinde tüketilecek şekilde çapraz iki kat halinde yüzeye sürülür. Tabaka kalınlığı 2,5 -3 mm civarında olmalıdır. Köşelerde cam tülü takviyeli çalışılması tavsiye edilir. 2.kat uygulaması öncesinde, ilk katın kuruduğuna emin olunmalıdır. Uygulamadan 3 gün sonra fayans döşeme işlemi başlatılabilir, 7 gün sonra depo veya havuz su ile doldurulabilir.

DİKKAT!
- Ürün çift komponentli olup, sıvı CR 68 B komponenti kullanıma hazır bir katkıdır. Uygulama taze iken (ilk 24 saat) direk güneş ışını ve yağmura karşı korunmalıdır. Karışıma dışarıdan su ilave etmeyiniz. Karışım çimento esaslı olduğundan, cilt ve göz ile teması halinde bol su ile yıkanmalı ve gerekli görülmesi halinde doktora başvurulmalıdır.

SARFİYAT 
Kullanım                         Kalınlık (mm)  Sarfiyat (kg/m2)
Temel perde                              2                4
Basınçsız su (Balkon &teras)       2               3-4
Islak hacim (Banyo&mutfak)       2,5               4
Su deposu /havuz < = 5mt        2,5               5
Maksimum kalınlık                       3                5,5

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları