Ceresit CR78 Elastik Schlamme

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Su İzolasyonu
 
İki komponentli süper elastik su yalıtım malzemesi

 

TANIM
Çift komponentli, çimento esaslı, süper elastik su yalıtım malzemesi.

UYGULAMA ALANLARI
Ceresit CR 78 A komponenti, Ceresit CR 78 B komponenti ile birkikte, kritik yüzeylere aderansı arttırmak ve ekstra elastikiyet sağlamak amacı ile su ilave edilmeksizin, pozitif yönde elastik bir yalıtım tabakası oluşturmada kullanılır. Yatay ve düşeyde rahatlıkla kullanılabilir. 
Tuğla vb. ve geçirimsiz yüzeylerde; negatif yönde yalıtım amaçlı kullanılmaz. Betonarme kullanım suyu depolarının ve yüzme havuzlarının yalıtımında, basınçlı ve basınçsız yeraltı sularına karşı, temel perde duvarlarının yalıtılmasında, balkon, teras, banyo ve mutfak gibi ıslak hacimlerin fayans altı yalıtımında kullanılır.

AVANTAJLAR
- Çatlak örtücü özelliğe sahiptir
- Büzülme çatlama yapmaz
- Çok yüksek elastikiyete sahiptir
- Betonarme havuz ve su depoları için idealdir
- Üzeri boyanabilir ve sıva tutar

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kimyasal yapı : Ceresit CR 78 A: Katkılar içeren çimento
Ceresit CR 78 B: Katkılar içeren akrilik kopolimer dispersiyon
Karışım oranları : 20 kg CR 78 A :10 kg CR 78 B
Karışım yoğunluğu:1,45 kg/ dm?
Çalışma süresi : 1 saat
Çalışma sıcaklığı : + 5ºC - + 30ºC
Su basıncı dayanımı : 1,5 bar (28 gün sonunda)
Su doldurma süresi (havuz &depo) : 7 gün sonunda
Üzerinde yürünebilirlik & fayans kaplama : 3 gün sonunda
Yapışma mukavemeti: 1,5 N/mm2 (7 gün sonunda)
Raf ömrü : Her iki komponent için de serin ve kuru ortamda 12 ay

UYGULAMA
Yüzey Hazırlığı: Tüm yüzeyler, kir, yağ boya gibi yabancı maddelerden temizlenmelidir. Brüt beton, gaz beton, şap, sıva ve prekast elemanlar, uygulamadan önce mutlaka nemlendirilmelidir. Tüm beton yüzey tamiratları, uygun tamir harcı (Ceresit CD 22) ile; tüm sıva ve şap yüzeyler ise, uygun sıva tamir harcı ile (Ceresit CT 20) maksimum 24 saat öncesinden tamamlanmalıdır. Keskin kenar ve köşeler, Ceresit CT 20 sıva tamir harcı ile pah yapılmak suretiyle yuvarlatılmalıdır. Tij delikleri uygun bir sistem ile (Ceresit CS 360 PU köpük veya Ceresit CX 1) doldurulmaldır. Karışım sırasında topak ve toz oluşumunu önlemek için, önce sıvı Ceresit CR 78 B Komponent'in sadece yarısı, toz Ceresit CR 78 A Komponent'in tümüne ilave edilip uygun devirde (400-600 devir/dak) karıştırılır. Daha sonra, karışım homojen bir kıvama geldiğinde karışıma B Komponent'in kalan yarısı eklenir ve uygun devirde (400-600 devir/dak) karıştırılır. Hazırlanan karışım 1 saat içerisinde tüketilmelidir. Karışım fırça yardımı ile katlar birbirine çapraz olacak şekilde yüzeye sürülür. Yatay-düşey birleşim yerleri ve köşe dönüşlerinde iki kat yalıtım arasında cam tülü, donatı Şlesi, vb. taşıyıcı madde kullanılması tavsiye edilir. Hava koşullarına bağlı olarak 1. kat uygulamasından sonra 2. katın uygulanması için yaklaşık 4 saat geçmesi gerekir. 2. kat uygulaması öncesinde, ilk katın kuruduğuna emin olunmalıdır. Uygulama taze iken, 24 saat direkt güneş ışınlarından ve yağmurdan korunmalıdır. Temel perde duvarı izolasyonunda, dolgu yapılırken kaplamanın zarar görmesi engellenmelidir. Uygulamadan 3 gün sonra fayans döşeme işlemi başlatılabilir. Uygulama yapılmış olan yer, havuz veya su deposu ise, 7 gün sonra su ile doldurulabilir.
Uyarı: Ürün çift komponentli olup, sıvı Ceresit CR 78 B komponenti kullanıma hazır bir katkıdır. Karışıma dışarıdan su ilave edilmemelidir.

AMBALAJ
Ceresit CR 78 A komponenti 20kg kraft torba ve CR 78 B komponent 10kg bidon

RAF ÖMRÜ
Serin ve kuru ortamda, kapalı ambalajda, +5°C?nin üzerinde 12 aydır.

DEPOLAMA
- Malzeme orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır.
- Malzeme kullanılıncaya kadar ambalajından çıkarılmamalı, torbaları delinmemeli veya yırtılmamalıdır.
- Depolanacak torbalar üzerine herhangi bir ağırlık konulmamalı, üst üste dizilerek depolama durumunda, 7 torbadan fazla üst üste konulmamalıdır.
- Kısa süreli depolamalarda en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise paletler üst üste konulmamalıdır.

DİKKAT!
Karışım çimento esaslı olduğundan, cilt ve göz ile teması halinde bol su ile
yıkanmalı ve gerekli görülmesi halinde doktora başvurulmalıdır. 

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları