Hahne Imberal FAB 89ZH

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Derz ve Dilatasyon Ürünleri
 
Sıcak hava kaynağı ile eklenebilen, elastik dilatasyon yalıtım bandı

ÖZELLİKLER 

IMBERAL FAB 89ZH kimyasallara karşı yüksek dirençli, çok elastik, ek yerleri sıcak hava kaynağı ile yapıştırılabilen dilatasyon ve derz izalasyon bandıdır. Özel kenar yapısı sayesinde uygun izolasyon malzemesi ile kolayca bütünleşir.

 

UYGULAMA

IMBERAL FAB 89ZH toprak ile temas eden bina yüzeylerinde olduğu kadar, binaların yapısal bağlantı noktalarında, soğuk derzler, dilatasyonlarda sızdırmazlık örtüsü olarak kullanılır. Bina elemanlarına, genellikle polimer ile modifiye edilmiş bitüm esaslı kalın kaplama ile yada bir elastik su yalıtım harcı ile yapıştırılır.

 

UYGULAMA ALANLARI

- Binaların yapısal derzleri

- Dilatasyonlar 

- Polimer modifiye kalın bitümlü izolasyon uygulamarında 

- Esnek su yalıtım malzemesi ile su yalıtımı uygulamalarında 

 

TEKNİK BİLGİLER

Kalınlık : Yaklaşık 1,1mm

Renk : Gri

Malzeme : Yaşlanmaya dayanıklı elastomer

Sıcaklık dayanımı : -30°C ile +90°C 

Max gerilme kuvveti : Boyuna: 196 N Enine : 64 N

Patlama basıncı : Yaklaşık 5,50 bar

Kaynaklı birleştirmeler üzerinde patlama basıncı : Yaklaşık 5,80 bar

Kimyasan direnç: 

7 gün sonra patlama basıncı

Hidroloril asit % 3 : 5,50 bar

Sülfürik asit % 35 : 5,50 bar

Sitrik asit, 100 g/l : 5,50 bar

Laktik asit % 5 : 5,50 bar

Potasyum kül suyu % 20 : 5,50 bar

Sodyum hyphchloride 0,3 g/l : 5,50 bar

Tuzlu su [20 g/l deniz tuzu] 5,50 bar

 

SARFİYAT

1 metretül uygulama için 1m

 

ALT ZEMİN HAZIRLAMA

Alt tabaka kullanılacak izolasyon ve / veya yapıştırma malzemesinin işlem talimatlarına göre hazırlanmış olmalıdır. Genel olarak, yüzey sağlam, tam sertleşmiş ve toz, kir ve diğer yapışamayı önleyici maddelerden arındırılmış olmalıdır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ

1. Bandı gerekli uzunlukta kesin.

2. Bağlantının her iki yüzeyine de ön uıygulama yapın: örneğin polimer modifiye kalın bitümlü kaplama ile. Uygulanan ve henüz ıslak olan izolasyon malzemesinin içine bandın kenarlarını bastırın.

3. Daha sonra, polimer modifiye bitümlü kalın kaplama veya benzeri bir yapıştırıcı bandın kenarlarını yapıştırın. Bu işlemin gri alanı da yaklaşık 2 cm genişliğinde kapattığında emin olun.

4 . Bandın parçalarını birbirine yapıştırmak için, bir sıcak-hava kurutucu ile, bandın kenarındaki plastik kısım eriyene ve sıvılaşana kadar sıcak hava uygulayın. Sıvılaşan plastik kısım üzerine diğer parçayı bastırın [ bastırma işlemi sağlam bir levha veya plaka üzerinde yapın ] Plastik soğuduktan sonra, bağlantı su geçirmez ve çekme gerilmelerine dayanıklı duruma gelir.

5. Eğer bant çekme kuvvetlerine mağruz kalacaksa, epoksi bil reçine ve HADAPLAN SM 57DD kullanılarak bandın yüzeye yapıştırılması tavsiye edilir.

6. Bağlantı yerlerini izole ettikten sonra, doldurmadan önce mutlaka koruyucu önlem alın ve bandın üzerine gelebilecek yükleri engelleyin.

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları