Firmamızın 30 yıldır Türkiye pazarına sunduğu DIN EN 13564 standardına uygun Alman Dallmer pissu çekvalfleri ile ana şebekeden bina pis su tesisatlarına geri tepmeler engellenmekte ve bina alt kotları su baskınından korunmaktadır.
  
 

Pis Su Çekvalfleri

Firmamızın 30 yıldır Türkiye pazarına sunduğu DIN EN 13564 standardına uygun Alman Dallmer pissu çekvalfleri ile su baskını seviyesi altındaki tüm hacimler pissu hattının geri tepme riskine karşı koruma altına alınmalıdır. Dallmer Pis Su Çekvalfleri binanıza su baskınına karşı birinci sınıf bir koruma sağlar. 

 

Temel prensipler

 

Çekvalf bağlanan sistemlerin verimli çalışabilmesi için pissu tesisatının su baskını seviyesi altında ve üstünde kalan kısmının birbirinden ayrılması gereklidir. Su baskını seviyesinden yukarıdaki katları toplayan ana boru, çekvalf ile rögar arasında bir noktadan deşarj borusuna bağlanmalıdır. Aksi halde, geri tepme anında çekvalf sistemi kapatacağından, binadaki kullanım sonucu sisteme deşarj edilen pissu, önce bodrum katta ve daha sonra da diğer katlarda su baskınına neden olacaktır. 

 

Püf Noktalar

 

- Çekvalf kendi içinde meyillidir. Yerleştirilirken, her iki aksta da teraziye alınmalıdır.

- Çekvalf girişinden önce ve çıkışından sonra en az 1 metre uzunluğunda boru bulunmalıdır.

- Çekvalf giriş ve çıkışında sızdırmaz plastik boru kullanılmalıdır.

- Çekvalf mutlaka erişilebilir bir menhol içine yerleştirilmelidir. 

- Düzgün çalışıp çalışmadığı aylık olarak kontrol edilmelidir. 

- 6 ayda bir, çekvalf içinde birikmiş olan pislik temizlenmeli, contalarda bozulma var ise yenisi ile değiştirilmelidir. 

 

 

Dallmer Çekvalf ürün sayfamız için lütfen tıklayınız

 
 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları