Thomsit DC

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Zemin Tekniği
 
Kendiliğinden yayılan tesviye şapı, 2 mm - 15 mm kalınlık
TANIMI
Sentetik katkılar içeren, çimento esaslı, kendiliğinden yayılan zemin tesviye şapı.
 
UYGULAMA ALANLARI
İstenilen düzgünlükte olmayan zeminlerde, PVC, halı, seramik, kilitli laminat parke ve fayans gibi kaplamaların yapıştırılmasından önce dengeleyici olarak ve tesviye amaçlı kullanılır. 
 
ÜRÜN AVANTAJLARI
• Kendiliğinden yayılır
• Her kalınlıkta hızlı kurur
• 2 - 15 mm kalınlık tek uygulamada elde edilir
• Zemine mükemmel yapışır
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
Çalışma süresi : 30 dakika
Üzerinde yürünebilirlik : 8 saat sonunda
Uygulama sıcaklığı : 5°C ile 30°C arasında
Solvent esaslı yapıçtırıcı ile kaplanabilirlik : 7 gün sonunda
Akrilik esaslı yapıştırıcılar ile kaplanabilirlik : 72 saat sonunda
Fayans kaplanabilirlik : 48 saat sonunda
Yangın Tepki Sınıfı : A1
Maksimum Tanecik Boyutu : 1,00 mm
TS EN 13813 CT - C25 - F6 sınıfına uygundur. Standart Yayım Tarihi : Aralık 2004
 
UYGULAMA
• Thomsit DC hazırlanmasında önerilen orandan fazla su kullanıldığı takdirde, hava kabarcığı, sedimantasyon ve mukavemetlerde düşme gözlemleneceğinden, dikkat edilmesi gerekmektedir.
• Şap uygulanacak zeminler yapısal olarak sağlam, temiz, çatlaksız varsa yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış olmalıdır. Temiz ve sağlam yüzeyler; emici ise Thomsit R 777; emici değilse Thomsit R 766 ile astarlanmalıdır. Zayıf, eski ve taşıyıcı olmayan zeminlerin astarlanmasında epoksi esaslı Thomsit R 755 veya Thomsit EP 201 kullanılmalıdır. Epoksi astar, ürünün teknik föyünde belirtildiği şekilde uygulanmalıdır. Zemin tamir işleri şap uygulamasından en az 24 saat önce uygun Ceresit veya Thomsit tamir harçları kullanılarak yapılmalıdır.
• Thomsit DC; tek uygulamada 2-15 mm kalınlıkta dökülebilir. 25 kg DC, 5,120 lt suya karıştırrma halinde ilave edilir ve topaklar kayboluncaya dek karıştırılır (400-800 devir/dakika). 5 dakika kapta dinlendirildikten sonra yüzeye dökülür. Her defasında 30 dakika içinde tüketilecek miktarda karışım hazırlanmalıdır. Makina ile uygulama yapılacak ise spiral pompa kullanılmalı ve uygulamaya 25 dakikadan daha uzun süre ara verilmemelidir.
 
Uygulama Aletleri
Uygun düz mala, spiral pompalı şap makinası
 
SARFİYAT
1,5 kg/m² (1 mm kalınlık için)
 
AMBALAJ
25 kg kraft torba
 
DEPOLAMA
• Malzeme orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır.
• Malzeme kullanılınncaya kadar ambalajından çıkarılmamalı, torbaları delinmemeli veya yırtılmamalıdır.
• Depolanacak torbalar üzerine herhangi bir ağırlık konulmamalı, üst üste dizilerek depolama durumunda, 7 torbadan fazla üst üste konulmamalıdır.
• Kısa süreli depolamalarda en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır. Uzun süreli depolamalarda ise paletler üst üste konulmamalıdır.
 
RAF ÖMRÜ
Serin ve kuru ortamda 12 aydır. Açılmamış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içersinde kullanılmalıdır.
 
DİKKAT
Ürün çimento içermekte olduğundan, su ile teması alkali reaksiyon verir ve alkali çözelti oluşturur. Göz ve cilt ile teması halinde bol su ile durulayıp, doktora başvurulmalıdır.
 
 
 

 

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları