Ceresit CS60

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Mastik ve Köpükler
 
Nemli yüzeylerde dahi kullanıma uygun poliüretan mastik

TANIM
Ceresit CS 60 tek komponentli, sürekli elastikiyete sahip, suya dayanıklı, düşük modüllü yapıştırıcı ve derz dolgusudur. En güncel poliüretan teknolojisi ile üretilmiş bu ürün iç ve dış mekanlar ile nemli yüzeylerde dahi kullanıma uygundur. Havanın nemi ile kürleşir. Böylece %50 oranında derzlerin hareketine imkan sağlar. Cam, alüminyum, çelik, polikarbonat gibi problemli yüzeylere mükemmel yapışma sağlar. Geniş bir nem ve sıcaklık aralığında kullanılabilir.

UYGULAMA ALANLARI
Ceresit CS 60, 10 cm'e kadar her türlü düşey dilatasyon ve genleşme derzlerinde, çatı derelerinde, prefabrik panellerde, tuğla işlerinde, su tanklarında ve yüzme havuzlarında, metal doğrama birleşimlerinde, alüminyum pencere ve panellerde, cam, ayna, granit ve mermer uygulamalarında derz dolgusu ve yapıştırıcı olarak kullanılabilir. Ceresit CS 60 düşük mukavemetli ve tırtıklı yüzeylerde Thomsit PP 201 olmadan kullanılmamalıdır.

ÜRÜN AVANTAJLARI
- Nemli ve kuru, her türlü yüzeye mükemmel yapışabilme
- Yüksek kimyasal dayanım, yüzme havuzu derzlerinde kullanabilme
- Yaşlanmaya ve dış hava koşullarına dayanıklı
- Sürekli elastik, üzeri boyanabilir
- Su geçirimsiz, bakteri ve küfe dayanıklı
- Mükemmel ısı dayanımı, >60C üzeri uygulamalarda bile kullanıma uygun
- - 40C'de bile elastikliğini korur

TEKNİK BİLGİLER
Yoğunluk : 1,35 gr/cm³
Renk : Gri, beyaz
Kabuk bağlama süresi : 2 saat (25 0C ve %55 bağıl nemde)
Kürleşme hızı : > 4 mm / 24 saat
Sıcaklık dayanımı : -40C ile 80C
Shore A sertliği : 25 (DIN 53505)
Kopmada uzama : > % 900 (23C) (DIN 52455)
Yapışma mukavemeti : > 20 Kg/cm² (Beton yüzey) (ASTM D4541)

UYGULAMA
Uygulamanın yapılacağı alan düzgün, temiz ve her türlü hareketli parçadan arındırılmış olmalıdır. Kir, yağ ve boya basınçlı hava veya kum ile temizlenmelidir. Yüksek yağ emmiş yüzeyler tamamen yenilenmeli veya Thomsit EP 101 Epoksi Esaslı Tamir Seti ile tamir edilmelidir.

Uygulama yüzeyi beton ise, min. C25 sınıfı, bağıl ortam nemi %85'in altında, ortam sıcaklığı 5C ile 35C arasında olmalıdır. Yüzey tipine ve nem durumuna uygun seçilecek astar malzeme (Ceresit Cerepur Primer, Thomsit PP 201, Thomsit R 755) ile uygulama öncesinde astarlama yapılmalıdır.

Yüzey hazırlığı yapılmış ve astarlanmış derzler, minimum derz derinliğinin 10 mm olmasına dikkat edilerek (min. derz genişlik/derinlik oranı: 2/1), polietilen fitil, polistren levha vb. uygun dolgu malzemeleriyle birleşim yerlerinde boşluk oluşturmayacak şekilde doldurulmalıdır. Ürün, nihai kürünü tamamlanmadan kimyasallara maruz bırakılmamalıdır.

SARFİYAT
             Genişlik              5 mm       10 mm       20 mm        50 mm 
Derinlik
 5 mm                              24 m        12 m
10 mm                                                               3 m            2,4 m
15 mm                                                                                1,6 m

AMBALAJ
600 ml Sosis 

RAF ÖMRÜ
Kuru ve serin ortamda 12 aydır.

DİKKAT
+5C'nin altında uygulama yapılmamalıdır. İyi havalandırılmış alanlarda kullanılmalı, ateşten uzak tutulmalıdır. Kapalı alanlarda uygulama esnasında mutlaka maske kullanılmalıdır.

Farklı çevre koşullarının ilk ve son kürleşme üzerinde etkili olacağı göz önünde bulundurun. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın. Ciltle teması halinde bol suyla yıkayın. Göz ile teması temasında doktora başvurun. Kullanım sonrasında araç gereçleri solventle temizleyin.

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları