Ceresit CT137

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Hazır Harçlar
 
Beyaz çimento esaslı dekoratif kaplama harcı

Tanımı

 

Ceresit CT 137 sıvalı yüzeyler üzerine uygulanarak desen veren ve mekanik dayanımı artıran özel olarak formüle edilmiş hazır toz dekoratif sıva malzemesidir. 
 
Avantajları
Üzeri istenilen renkte boyanabilir.  
Isı yalıtım sistemleri ile % 100 uyumludur.  
Sistemi dış darbelere ve çatlamalara karşı korur.  
Açık hava koşullarına ve dona dayanıklıdır.
 
Kullanım Alanları
Ceresit CT 137 bina cephelerine polistren ve taş yünü ile yapılan ısı yalıtım uygulamalarında dekoratif sıva olarak kullanılır. CT 137, aynı zamanda beton ve çimento yüzeyler, alçılar, alçıtaşı tabakalar, elyaf levhalar ve sıkıştırılmış yonga levha yüzeyler üzerinde ısı yalıtımlı dekoratif sıva olarak kullanılır.  
 
Teknik Özellikleri
Karışım Oranı  : 25 kg CT 137 : 5,5-5,7 litre su 
Yoğunluk  : Yaklaık 1,5 kg/litre 
Uygulama Sıcaklığı   : +5ºC ile +30ºC arasında 
Uygulama Süresi  : Yaklaşık 1 saat
Sarfiyat  : 2,0-2,7 kg/m² 
 
Uygulama
Yüzey Hazırlığı: Zemin taşıyıcılığı ve sağlamlığı kontrol edilerek yüzeyin sağlam, temiz, kuru olduğu belirlenmelidir. Ceresit CT 137 dekoratif sıva uygulaması yapılmadan önce yüzeyler Ceresit CT 16 ile astarlanmalıdır. 
Sıva Uygulaması: Ceresit CT 137 dekoratif sıva harcı 5,5 - 5,7 litre suya mikser ile sürekli karıştırma altında 25 kg torba yavaş yavaş ilave edilerek topaklar kayboluncaya kadar karıştırılır. Elde edilen karıım 10 dakika bekledikten sonra mikser ile kısa bir süre daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Önceden starlanmış yüzeye hazırlanmış olan harç çelik mala ile yayılır, daha sonra yüzey kurumadan plastik mala veya sünger ile dairesel hareketler yapılarak yüzeye istenilen desen verilir. Her zaman yaş üstüne yaş çalışma yapılmalıdır, geniş alanlarda çalışma yapılmadan önce yeterli ekip ve ekipmanların eksiksiz tamamlanması gereklidir. Uygulama sırasında hava ve yüzey ısısı +5ºC ile +30ºC arasında olmalıdır. Uygulama ve yüzey kuruma esnasında uygulama alanının direkt güneş ışığı, şiddetli rüzgar, yağmur vb. gibi etkenlerden korunması gereklidir. 

 

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları