Hahne Dakorit PUR1K 30P

Bilgi talep formu için tıklayın
     
Su İzolasyonu
 
Ek yeri olmayan, elastik, özellikle aşırı zor şartlara mağruz çatılara uygun, tek komponentli sıvı plastik

ÖZELLİKLER

Dakorıt Pur1K 30P kullanıma hazır, sıvı uygulanan bir çatı yalıtım maddesidir. Havadaki nem ile bağlantılı olarak kaplama elastik, difüzyona açık, çatlakları kapatıcı, hava şartlarına uygun olarak çatı üst yüzeyinde yalıtım sağlar.

- Elastik 

-Üzerine basılabilir

- Yüksek UV- Yansıması

- Hava şartlarına dirençli

- Soğuğa karşı esnek

- Yüksek sertleştirme maddesi oranı

- 1 saat sonra yağmura dirençli

 

UYGULAMA

Dakorıt Pur1K 30P keşe ile birlikte düz çatıların ve özelliklede bağlantı alanlarının yenilenmesinde ve yalıtımında kullanılır. Neredeyse her türlü alt zeminler, örn. bitümlü hatlar, plastik yalıtım hatları [önceden konrtol edilemk şartıyla], çözelti maddesine dirençli yalıtım maddeleri, beton ve şap iile metaller gibi, uygundur.

 

UYGULAMA ALANLARI

- Konut ve endüstri alanlarındaki düz çatılar

- Yeni inşaatlar ve tadilatlarda

- HADALAN - sisteminde balkonlar, teraslar, çardaklar

- Bağlantı alanları

 

TEKNİK BİLGİLER

Ambalaj : 17 kg / 3,5 kg

Yoğunluk : 1,5 kg/l

İşlem ısısı : +5°C ile +30°C arası

Soğuktan çatlama : < -30°C  

Sistemde çatlama esnekliği : yaklaşık %55

Sistemde çekim direnci : yaklaşık 6,5 N / mm2

Katı madde içeriği : > %90

Yağmura direnç : 1 saat sonra

Üzerine basılabilirlik : yaklaşık 1 gün sonra

Sertleşme : yaklaşık 2 gün sonra

Lambda değeri : 2310

Depolama : Serin yerde, 6 ay

 

SARFİYAT

Yıpranma ve alt zemin : 2,5 - 3,5 kg/m2

 

ALT ZEMİN HAZIRLAMA

Alt zeminin kuru, temiz ve taşıma gücüne sahip, yapışmayı engelleyecilecek maddelerden temizlenmiş olması gerekir. Daha büyük çatlaklar DAKORIT ES 40B ile kapatılmalıdır. Bitümlü hatların kapatılması gereken çatlaklarının üst üste bindirilerek kaynakla kapatılmalı veya DAKORIT ES 40B ile yapıştırılmalıdır. Folyo çatılarda ürüne tepki verilip verilmediğinin kontrolü gerekir. Emici, mineralli zeminlere Dakorıt Pur1K 30P 2:1 oranda HADALAN EPV 38L sürülmelidir. Kireçli alt zeminlere HADALAN DDV 32P ile astarlama yapılamlıdır. 6 - 24 saat sonra kaplama işlemini uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak emici alt zeminlere HADALAN HV2 30DD astar olarak uygulanabilir. Burada 20 dakikalık havalandırma süresinden sonra kaplama işlemi yapılabilir.

 

UYGULAMA ŞEKLİ

Kullanımdan önce malzemeyi kısa süreli karıştırın

1. Bağlantı saçları, birleştirme kenarları, sızıntılar ve metal kaplama malzemeleri [Demir, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır veya çinko saclar] ve muhtelif plastik maddeler kaplama işleminden önce yapışmayı sağlayan HADALAN HV2 30DD ile astarlanabilir.20 dakikalık havalandırma süresinden sonra kaplama işlemine başlayabilirsiniz.

2. Yaklaşık 1,5 kg/m2 Dakorıt Pur1K 30P kauçuk silici ile şeritler halinde önceden dağıtılır ve yün rulo ile eşit oranlı şekilde dağıtılır. Lütfen daha sonrasında keçenin yerleştirilmesi için yeterli malzeme kullanımına dikkat edin.

3. Yeni sürülen katmana DAKORIT DV110 89V kıvrımsız olarak döşenir. Üst üste bindirilen keçe hatları asgari 5 cm olmalıdır. Yağmurdan veya yoğuşmalı nemli havaya karşı keçenin üzerinden direkt olarak yerleştirme işlemiden sonra ince katman olarak rulo ile geçilmelidir.

4. 1. Katmanın kurumasından sonra son katman uygulanır. Bir kez daha yaklaşık 1,5 kg/m2 DAKORİT PUR1K 30P sürülür. Alternatif olarak 2. katmanın uygulanması hemen tazeyken yapılabilir. Ancak bu esnada teüketim miktarlarına dikkat edilmelidir.

 

 

 

Katalog indir
Teklif iste
Uygulama Talebi
Videolar

 

 


ORCAP YALITIM © 2012 • kullanım kosulları